“CZARNOBYL” – GDZIE OGLĄDAĆ 5-ODCINKOWY MINISERIAL?

Kto lubi historię i chętnie ogląda historyczne filmy czy seriale, będzie zachwycony miniserialem “Czarnobyl”. Seria ma tylko 5 odcinków, jednak każdy ogląda się z zapartym tchem! Nie trzeba czekać na emisję serialu w tradycyjnej telewizji – można obejrzeć go w dowolnej chwili, korzystając z telewizji internetowej! Gdzie można go znaleźć i dlaczego warto?

Miniserial “Czarnobyl” – dlaczego warto go obejrzeć?

“Czarnobyl” – serial brytyjsko-amerykański, przedstawiający historię katastrofy w Czarnobylu. To miasto na Ukrainie, znajdujące się w obwodzie kijowskim, gdzie 26 kwietnia 1986 roku miał miejsce wypadek jądrowy – nastąpiła awaria w reaktorze jądrowym w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej i doszło do wybuchu. W jego wyniku substancje promieniotwórcze rozprzestrzeniły się na wiele kilometrów. Doszło do skażenia promieniotwórczego, które oczywiście najsilniej zadziałało w pobliżu elektrowni, ale nie tylko. Szkodliwa chmura promieniotwórcza rozprzestrzeniła się po Europie – przeszła także przez Polskę. Serial opowiada o tych wydarzeniach, ukazując tragedię ofiar oraz podjęte metody walki ze skażeniem. 

Serial składa się z 5 odcinków, a w obsadzie znalazły się takie znane nazwiska jak Jared Harris, Stellan Skarsgård czy Emily Watson. Serial bardzo dobrze opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w Czarnobylu. Większość postaci jest prawdziwa i nawet ich rozmowy zostały zaczerpnięte z rzeczywistości. Część elementów jednak tylko nawiązuje do prawdziwych postaci lub wydarzeń – serial jest bowiem fabularyzowaną wersją tego co się działo. Mimo wszystko został przedstawiony niezwykle trafnie, a oparto go na książce “Krzyk Czarnobyla” autorstwa Swiatłany Aleksijewicz. Twórcą produkcji jest Craig Mazin, a reżyserem Johan Renck. 

Miniserial “Czarnobyl” – gdzie go znaleźć online?

“Czarnobyl” – serial (odcinki są długie, trwają około 66 minut, więc mimo iż jest ich 5 historia szybko wciąga) jest bardzo poszukiwany przez internautów. Wszystko dlatego, iż zebrał fantastyczne recenzje, otrzymał wiele nagród i został nawet oceniony jako najlepszy serial 2019 roku, a wręcz najlepszy serial w historii. Otrzymał między innymi 2 Złote Globy, 10 nagród Emmy i 2 Satelity.

Gdzie można znaleźć miniserial online? Najlepiej obejrzeć go korzystając z telewizji internetowej, na przykład IPLA. Dzięki temu nie trzeba czekać na emisję w tradycyjnej telewizji. Można zasiąść do oglądania w dowolnym momencie – w grupie lub w samotności – i zapoznać się z historią katastrofy w Czarnobylu. Można również w dowolnej chwili wrócić do wybranych fragmentów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Można też w dowolnej chwili przerwać oglądanie i wznowić je w wybranym momencie. Oglądanie seriali w ten sposób staje się coraz popularniejsze – na szczęście mogą z tej opcji skorzystać także osoby, które pragną zapoznać się z produkcją “Czarnobyl“.