Wilkołak – polski horror w TV internetowej

Nie każdy miłośnik kinematografii ceni sobie horrory, ale przecież nie wszyscy muszą lubić się bać. Są jednak takie obrazy, które nie tylko straszą, ale również dają do myślenia. I jednym z nich jest bez wątpienia “Wilkołak” – polski horror z elementami dramatu psychologicznego stworzony przez Adriana Panka. Scenarzysta i reżyser w jednej osobie wziął na warsztat bardzo trudny temat, jakim jest wojna. Efekt końcowy jest jednak naprawdę dobry, dlatego warto usiąść wygodnie przed ekranem i obejrzeć “Wilkołaka” w telewizji internetowej.

Czy da się pokonać bestię?

Film “Wilkołak” opowiada historię ośmiorga dzieci, które zostały wyzwolone z obozu Gross-Rosen. Specjalnie dla nich utworzony zostaje sierociniec w starym pałacu położonym pośród lasów. Warunki nie są z pewnością idealne, ale po tak traumatycznych przeżyciach, dach nad głową i brak uzbrojonych strażników to dla dzieci sielanka. Pod opieką Jadwigi oraz również wyzwolonej z obozu Hanki, mogą one pracować nad powrotem do nowej, powojennej normalności, próbując zostawić za sobą straszne doświadczenia. Niestety nie jest im to dane, gdyż zło powraca do nich w nowej postaci.

Tym razem śmiertelne zagrożenie dla dzieci stanowią wygłodniałe wilczury grasujące w lesie, które zaczynają otaczać sierociniec. Zwierzęta należały wcześniej do obozowych strażników i zostały wyszkolone do atakowania więźniów, dlatego są one dla ludzi bardzo groźnym wrogiem. Dzieci muszą po raz kolejnym zmierzyć się ze złem i obudzić w sobie instynkt przetrwania, który pozwoli im uciec. Czy jednak tym razem również im się uda? I czy zdołają raz na zawsze pokonać tytułowego wilkołaka?

Oglądaj legalnie film “Wilkołak” online

Adrian Panek zaryzykował i z pewnością tego nie żałuje. Film “Wilkołak” stanowi bowiem świetne połączenie dramatu i rasowego horroru, który jest pełen jump-scarów. Oprócz strachu widzowie mogą poczuć jednak mnóstwo innych emocji oglądając poczynania głównych bohaterów. W obrazie tym odnajdziemy bowiem bardzo dużo trafnych przenośni i odniesień do tekstów literatury, które pomogą nam w interpretacji filmu. Bardzo ważne są z tego powodu również zdjęcia do tej produkcji, które fantastycznie wykonał Dominik Danilczyk.

Nie zapominajmy też o samych aktorach, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Młodzi artyści perfekcyjnie sportretowali bohaterów tej niemal baśniowej opowieści. Towarzyszą im w tym Sonia Mietielica w roli Hanki oraz doskonale znana widzom Danuta Stenka jako Jadwiga. W głównej mierze dzięki nim właśnie bohaterzy są tak wiarygodni i można wręcz wyczytać ich emocje, co jest szczególnie ważne dla widza. Każdy miłośnik kina powinien więc skorzystać z telewizji internetowej, by zorganizować sobie swój prywatny pokaz filmu “Wilkołak“. Z pewnością nikt tego nie pożałuje.